Klubszez ON: hét dolog, amivel te is egy kicsit jobbá teheted a budapesti éjszakát
Itt van az ősz, újra. Szép, mint mindig. Vele együtt pedig a bulik a zárt terekben is azok lesznek – pláne, ha hozzátesszük a magunkét. Nem is gondolnánk, hogy némi, nem is nagy effortot igénylő odafigyeléssel a kis dolgokból mindenki számára kézzelfogható nagyobb jók kanyarodhatnak ki. Összegereblyéztünk néhány pro party coaching tippet, amiket egymásra rétegezve egy igazán korrekt buliszendvics alakulhat meg – hogy mindannyian jól járjunk.
Miközben alapvetően minden történelmi kor közül a jelenlegi az eddigi legjobb, a negatív hírek vákumába zuhanva erről hajlamosak vagyunk megfeledkezni. Sőt, tudjuk kifejezetten rosszul is érezni magunkat ezekben a socialmedia-powered, gyakran torz valóságképeket ránk ömlesztő, elbizonytalanító időkben, ami egyeseknél egy-egy buli során extrán kicsúcsosodhat – különösen fontos tehát, hogy figyelemmel legyünk a mikrokörnyezetünk történéseire.
Valaki furán dölöngél a tánctéren? Egy lány túl sokáig van a vécében, a lábai elé dobott telefonnal? A barátunknak láthatóan épp jobb lenne máshol, mint a tömeg közepén? Cselekedjünk! Ha nem ismerjük az illetőt, akkor bátran szóljunk ott dolgozónak, legyen az akár az egyik pultos. A lényeg, hogy szóljunk – mi is örülnénk, ha hasonló helyzetbe kerülve velünk is törődnének.
Tudjuk, hogy van flashlight a telefonodon, és hogy nem félsz azt használni. De mi lenne, ha a buliban nem tennéd? Sokaknak a tánctér egy safe space, ahol önmaguk lehetnek, így eleve nem rajonganak érte, ha bekerülnek a mobilkamerád látóterébe, de ha még a vakut is rájuk gyújtod, az az érzéketlenség topja – ráadásul egyszerre bezavarhatsz egy csomó ember élményébe. Felejtsd el a vakuzást!
Tudjuk, hogy a legtöbbeteknek ezt nem is kell mondani, de azért máig felbukkanó eset, hogy valaki egy mobilscreennel mászik bele a fellépő aurájába, rajta öles betűkkel az aktuális kedvenc zenéjével. Nos, a lemezlovas nem jukebox: azért (is) megyünk a zenés-táncos rendezvényre, hogy meghallgassuk, mivel készült a számunkra. A favoritjainkat pedig továbbra is szabad OTTHON hallgatni.
Nincs olyan buliszervező, aki ne látott volna már rizikós jeleneteket a dj-pultnál, amiknek az eredője gyakran egy-egy repohárnyi folyadék. Senki nem akarja, hogy az éjjel hamar érjen véget, ezért a poharainkat tartsuk tisztes távolságban a technológiától! Tudjuk, kicsit leesik ez a profán, direkt tipp a többi, elvontabb jótanácsról, cserébe pontosan ugyanannyira fontos – főleg akkor, amikor a dj pult gyakran már a tánctér közepén foglal helyet.
Ha a buli folytatására kerül sor valamelyikőtök lakásán, akármilyen állapotban is vagytok, ugorjatok be egy boltba, és vegyetek magatokhoz energiadús tápanyagot, ami nem egy üveg Finlandia – hanem néhány müzliszelet, proteinrúd, gyümölcs, háromszögszendvics, joghurtital. Meg fogjátok köszönni magatoknak az előre gondolkodást, hogy ezt majd nem valahol a sokadik órában kell meglépni.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni a hidratálást sem: guruljanak csak le azok a pohár vizek, de egyébként egy-egy kispalackos izotóniás ital még nagyobb csodákat tehet! Aztán indulhat valamelyik bolond mix az NTS Rádióról.
Published September 09, 2024.